نشت یابی لوله آب

نشت آب معمولاً به دلیل مشکلاتی مانند قدیمی بودن لوله کشی، خوردگی، فشار شدید و چکش آب ایجاد می شود. نشت یابی لوله آب در خطوط لوله انتقال منابع، یک نگرانی زیاد برای صنعت انتقال آب محسوب می شود. این امر نیاز به جلوگیری از تهدید نشت لوله آب و به حداقل رساندن خسارات آن را از طریق تحقیقات گسترده در فناوری تشخیص نشت ایجاد می کند. هر ساله، نشت لوله آب خسارت مالی زیادی را به همراه دارد. نشت لوله آب می تواند منجر به مشکلات مختلفی شود که پیش بینی بسیاری از آنها دشوار است.  نشت لوله آب زیر سینک، نشتی سوراخ در لوله‌های مسی، ترکیدگی مخزن آب گرم یا نشتی لوله اصلی می‌تواند منجر به ریزش سقف و از بین رفتن عایق شود. خوشبختانه، آسیب آب یک فاجعه قابل اجتناب است. با استفاده از سیستم های تشخیص نشت یابی لوله می توان میزان نشتی آب را مشخص کرد.

سیستم تشخیص نشت یابی لوله

یک سیستم تشخیص نشت یابی لوله آب جریان آب را از طریق لوله ها کنترل و بررسی می کند. هنگامی که رفتار نامنظم تشخیص داده شود، سیستم با قطع کن شیر اصلی آب، مانع ورود آب به ساختمان می شود. سیستم های تشخیص نشت یابی لوله آب معمولاً در نقطه اصلی ورودی آب به منزل نصب می شود. این کار برای اطمینان از اینکه می‌توان جریان آب را قطع کرد و در نتیجه از جلوگیری از آسیب های احتمالی، محافظت کرد.

تشخیص نشت یابی لوله آب از روی علائم ظاهری

برای اینکه بتوانید به میزان نشتی لوله آب پی ببرید، چند نکته مهم در خصوص  نشانه های نشتی در لوله آب عنوان می‌کنیم، که از طریق آن می‌توانید به سرعت به این موضوع پی ببرید.

  • هنگامی که مبلغ قبض آب بیشتر از حد معمول برای شما آمده است، این خود می تواند یک نشانه برای نشتی لوله آب در منزل شما باشد.
  • میزان فشار آب در مواقع نرمال، مقدار متعادلی است. گاهی اوقات افت فشار آب نیز می تواند یکی از نشانه های نشتی در لوله آب و ترکیدگی لوله باشد.
  • یکی از راحت ترین راهی که می توانید متوجه نشتی در لوله آب شوید، چکیدن آب از شیر آب است. این امر به ظاهر ساده می تواند نشانه ای دیگر از نشتی لوله آب باشد.
  • از همه مهم‌تر نم زدگی در محیط خانهو احساس رطوبت در قسمت‌های مختلف آن به همراه چکه کردن آب از قسمت‌های مختلف از جمله دیوار و سقف می‌تواند از علائم وجود نشتی در لوله آب محسوب شوند که پس از مشاهده این علائم توصیه می‌کنیم به تشخیص این نوع نشتی ها اقدام کنید.