تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

هنگامی که برای شستن دست های خود شیر آب را باز می کنید، آب به سرعت از لوله عبور می کند و از شیر خارج می شود. بهترین راه برای جلوگیری از نشت آب این است که اطمینان حاصل کنید که میزان فشار آب در خانه شما متعادل و نرمال است. همچنین، نصب یک سیستم تشخیص نشت یابی آب می تواند به شما کمک کند تا نشتی لوله را زودتر شناسایی کنید تا از آسیب بیشتر به زیرساخت های لوله کشی کنید. البته دقت بالایی برای این نوع تشخیص وجود ندارد ولی در هر صورت می‌تواند یک روش خانگی برای تشخیص ترکیدگی لوله محسوب شود که توسط خود افراد انجام آن امکان پذیر است.

روش های تشخیص ترکیدگی لوله به روش خانگی

  • اگر متوجه شده اید که رنگ دیوارها تغییر کرده و متمایل به زرد شده، مسلما نشانه ای از ترکیدگی لوله را در آن قسمت دیوار دارید، مطمئن باشید که دچار ترکیدگی لوله شده و باید هر چه زودتر به تعویض آن اقدام کنید.
  • باد کردن سطحی از کچ دیوار نیز می‌تواند از علایم تشخیص ترکیدگی لوله باشد.
  • از دیگر روش‌های تشخیص ترکیدگی لوله می‌توان به میزان استفاده از کنتور آب اشاره کرد.
  • تشخیص ترکیدگی لوله از کف زمین: یکی دیگر از روش های تشخیص ترکیدگی لوله که در قسمت کف تعبیه شده توجه به سرامیک و کف‌پوش هایی است که در این قسمت قرار داده شده است.

دستگاه های مناسب برای تشخیص ترکیدگی لوله

این دستگاه‌ها با روش و متد خاصی کار می کنند که این کار را افراد عادی نمی توانند انجام دهند. بلکه تکنسین های حرفه ای و با تجربه می توانند از طریق آن میزان و عمق ترکیدگی لوله را تشخیص دهند. با توجه به این موضوع می توان گفت که این دستگاه‌ها می‌توانند از طریق ثبت بازتاب امواج صوتی می توانند تشخیص ترکیدگی لوله را بدون اینکه نیازی به هیچگونه تخریب و ریخت و پاش در محل مورد نظر باشد، انجام دهند. با استفاده از این روش می توان مشکل ایجاد شده را به خوبی تشخیص داد چرا که محل دقیق ترکیدگی لوله به خوبی شناسایی می شود. تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله در قسمت های مختلف منزل و یا مکان های مختلف، متفاوت است چرا که برخی از این ترکیدگی لوله مربوط به لوله های آب گرم و سرد می‌باشد و نوع تشخیص آنها کاملاً با یک دیگر متفاوت می باشند. برخی دیگر از این ترکیدگی ها مربوط به لوله های فاضلاب و برخی نیز مربوط به لوله های شوفاژ می باشند.